Activitatea „Frați întru Hristos”

Viața parohiei Aprilie 20, 2023

Joi, în Săptămâna Luminată, am desfășurat activitatea "Frați întru Hristos", în cadrul Concursului Național Catehetic "Tinerii și vârstnicii să laude numele Domnului" , în cadrul căreia am ținut să pomenim în mod special pe cititorii bisericii noastre : Eduard, Ema și Marița Lăzărescu .

Cu mic, cu mare, ne-am deplasat la mormântul de la Cimitirul Eternitatea din Iași pentru ne ruga pentru odihna sufletelor lor.

După momentul de rugăciune am mers la tinerii din Centrul de Tip Familial "Sfântul Andrei" din Iași, unde grupul catehetic al persoanelor vârstnice din parohia noastră a oferit o agapă frățească pentru odihna sufletelor ctitorilor.

Mulțumim tuturor celor care s-au implicat în această activitate prin care ne-am arătat prețuirea față de înaintași, precum și stimularea sensibilității față de nevoile semenilor noștri.

Hristos a înviat!

Citește alte articole despre: cateheza, Eduard Lăzărescu